בישון פריזה - מדריך הכלבים המלא

בישון פריזה

אחד מהכלבים האהובים על רבים, הינו בישון פריזה, הסיבה היא כי כלבים אלה, אוהבים מאוד ילדים. כלב זה הינו מרשים ויפה והוא לרוב בגוון לבן יחד עם גוונים של צהוב או אפרסק.

גובה

24-29 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים קטנים, היפואלרגני

משקל

5-8 ק"ג

תוכן עניינים

כלב מסוג זה הוא קטן בגודלו ומשקלם הוא בן 5-8 ק"ג וגובהו נע בין 24-29 ס"מ. כלבים אלה הינם בעל אופי שובב ומלאים באנרגיה. גם מי שסובל מאלרגיה, כלבים אלה מתאימים, היות ופרוותם מתולתלת וסמיכה והם נחשבים לכלבים היפואלרגניים. כלב בישון בעל עיניים יפות כמו כפתורים, אוזניהם שמוטות ומכוסות בפרווה וזנבם מסולסל ועולה כלפי מעלה. כלבים אלה חברותיים ואינם תוקפנים, אך מצד שני הם שומרים גם על הבית. כלבים אלה, מסתדרים כאמור גם עם ילדים וגם עם מבוגרים ולכן הם פופולאריים.

 

אילוף כלבי בישון

למעשה, קל מאוד לאלף כלב בישון פריזה הם ממהרים לקלוט פקודות והם די אינטליגנטיים. כלבים אלה, זקוקים לאילוף עדין, אך מצד שני, הפקודות חייבות להיות תקיפות. יש לציין, כי אילוף קשה רק ישיג את התוצאות ההפוכות. קל לאלף אותם באמצעות קולר ורצועה, מה שיקנה שליטה על הכלב. יש לתת לו המון חיזוקים ופרסים כגון חטיפים. אם תאלפו כלב זה, הוא יהיה לכם בן לוויה נאמן מאין כמוהו.

 

ההיסטוריה של כלבי בישון פריזה

למי שאינו יודע, כלבי בישון פריזה, מגיעים מאיים שונים באזור הים התיכון. על פי המידע, מקורו של כלב זה הוא מהאי טנריף שבספרד. ניתן לראות כי כלב זה, אפילו הופיע בפורטרטים של בני משפחות מלוכה. כלבים מסוג בישון,  החלו להיות גם מנת חלקם של פשוטי העם, כאשר בתי המלוכה התמקדו בזנים אחרים של כלבים ב-118. בגלל אופיים המלא אנרגיה ובשל זריזותם, כלבים אלה החלו אף להופיע בקרקס. לאחר תום מלה"ע הראשונה, כלבים אלה, התחבבו במיוחד על אנשי הצבא וכן, הצרפתים אף נזכרו בכלבי בישון פריזה מחדש.

בעיות בריאות וטיפול בכלבי בישון פריזה

יש לציין, כי כלב בישון פריזה, אינו סובל מבעיות בריאותיות רבות, אך קיימת אצלם רגישות בעיניים ולפעמים ניתן לראות כי עיניהם דומעות וכן, הם עשויים לסבול מקטרקט, בעיות עור וכן, הם רגישים מאוד לעקיצות פרעושים. יש לסרק את פרוותם בכל יומיים וכן, הם זקוקים לפעילות גופנית כגון טיולים יומיים. אין הם זקוקים למרחב גדול בכדי לבצע פעילות גופנית וכן, כאמור גם כך הם מלאי אנרגיה. יש לציין, כי כלב מסוג בישון, אינו אוהב להישאר לבד למשך שעות ארוכות, היות והוא סובל מחרדות והוא עשוי לנשוך ולפצוע את עורו. גם הנביחות שלו עשויות להיות גבוהות אם הוא נשאר לבד למשך זמן ארוך.

 

מומחים לגזע בישון פריזה מעידים, כי כלב  זה הינו אחד מהזנים הבריאים וכלבים אלה, חיים בממוצע בין 12-15 שנה.

לסיכום, זהו כלב משפחה נפלא ומומלץ למי שיש לו ילדים. למרות שאין מדובר בכלב תוקפני, מומלץ בכל זאת לבטח את הכלב בביטוח חיות מחמד. ביטוח זה, יכסה אתכם גם בנזקים לצד ג', כאשר הכוונה היא מפגיעות. המרכז לביטוח חיות מחמד, מבטחת ומציעה את הכיסוי המושלם. הסוכנים הינם מקצועיים ומיומנים וישמחו לייעץ לכם ולהציע לכם את פוליסת הביטוח הטובה ביותר, כך שתכסה  אתכם היטב ואתם תהיו שקטים, שכלבכם מוגן מכל צרה.

כלב בישון פריזה

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן