ברנר זננהונד - מדריך הכלבים המלא

ברנר זננהונד

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג ברנר זננהונד – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב ברניז הרים – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 64-70 ס"מ נקבות - 58-66 ס"מ

תוחלת חיים

8 שנים בממוצע

סוג

כלבים גדולים

משקל

זכרים - 38-50 ק"ג נקבות - 36-48 ק"ג

תוכן עניינים

מאפיינים של כלב ברנר זננהונד

אחד מהכלבים המרשימים מהזן הגדול הוא ללא ספק, כלב ברניז (Bernese Mountain Dog). כלב זה, מוצאו משוויץ מאזור האלפים. במקור, כלב זה, שימש בחוות ככלב משא ומושך עגלות. כלב זה, ניחן בפרווה ארוכה, מלאה ומרשימה וגווניו שחור לבן וחום. אופיו אצילי, הוא גדול ממדים, מתון נוח ונעים לבריות.

הזכר מגיע למשקל של 38-50 ק"ג וגובהו בין 70-64 ס"מ. הנקבה שוקלת 36-48 ק"ג וגובהה 58-66 ס"מ. כלב זה מביע המון חיבה, הוא אינטליגנטי מאוד, נאמן  ומאוד אוהב לרצות את בעליו.

היסטוריית הגזע

האב טיפוס של כלב ברנר זננהונד הינו מסטיף שהם שומרי עדרים. כלב זה, שימש בימי הרומאים ככלבי לוויה ושמירה ועם השנים הפך לסוחב עגלות של כדי חלב בכפרים בשוויץ. כלב זה הפך לפופולארי מאוד באזורי שוויץ ההררית ובמיוחד באזור ברן. האופי הנוח של כלב זה, אפשר לו אף להשתלב בחברה ולמלא בה מגוון רב של תפקידים. בשנת 1892, הובאו הכלבים הראשונים מסוג ברניז למחוז בורוגדורף ושם החל גידול הגזע הטהור. אבי הגזע הוא אלברט היים, כאשר הוא זה שקבע את הקריטריונים של הגזע ואת מטרת גידולו.

אופי הכלב, גידולו וטיפוחו

למרות שכלב ברניז הרים, הוא כלב גדול ממדים, הוא בעל אופי עדין ונשמה אוהבת והוא מאוד קשור לבני משפחתו. זהו כלב סובלני במיוחד ואוהב מאוד ילדים. קל מאוד לאלף אותו והוא מסתדר עם בעלי חיים נוספים. לא לחינם גזע זה מכונה בשם " גזע אצילים שוויצרי". יש לציין, כי כלב זה ידוע גם בחוש ההומור שלו והוא יעשה ככל שביכולתו לרצות את בעליו ולשמח אותו. למשל כאשר כלב זה מזהה שביעות רצון מצד בעליו הוא יחזור על הפעולה שביצע  אשר הצחיקה או גרמה לבעליו לנחת רוח.

אילוף של כלבי הרים מסוג ברניז או ברנר זננהונד

קל מאוד לאלף כלב הרים שוויצרי  המכונה גם ברניז. מדובר על עוד ילד שהתווסף למשפחה ולכן הם מתבגרים בגיל 3 שנים מהבחינה המנטאלית. יש ללמדו כבר מגיל צעיר כיצד לנהג עם בני הבית ולהתוות לו הרגלים וגבולות. בגלל שכלב זה אוהב להיות שובב ומשחק הרבה, יש לאלף אותו בצורה עדינה ובאופן עקבי.

טיפוח ובעיות בריאות האופייניות לכלב הרים מסוג ברניז

לרוב, כלבים מסוג Bernese Mountain Dog, אין להם תוחלת חיים ארוכה והם חיים עד לגיל של 8 שנים. הכלב זקוק להברשה יום יומית של פרוותו והוא סובל מסוגי סרטן שונים, בעיות של שלד ושרירים וכן, מדיספרסיה באגן  הירכיים ובמפרקים. יש להגן על הכלב מפגיעות בשלד ובמפרקים כשאר נמנעים מקפיצות וירידה במדרגות. יש לדאוג לפעילות נכונה ומאוזנת ועדיף כי הכלב יטייל על משטחי כורכר, דשא, חול או במים. 

מומלץ מאוד לרכוש פוליסת ביטוח לחיות מחמד בעבור גזע זה בכדי להתמודד עם הוצאות רפואיות לא צפיות ועל מנת להעניק לכלב מקסים זה את הטיפול הרפואי הטוב ביותר.

מדובר על גזע כלבים שמתנהג כמו בן אנוש וחוויה גדולה הי לגדל אותו במשפחה. 

כלב ברנזי הרים

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן