בירדד קולי - מדריך הכלבים המלא

בירדד קולי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בירדד קולי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב קולי מזוקן – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 53-56 ס"מ נקבות - 51-53 ס"מ

תוחלת חיים

14-15 שנים

סוג

כלב אנגלי

משקל

18-27 ק"ג

תוכן עניינים

בירדד קולי (bearded collie) הוא כלב אשר מקורו בבריטניה. הוא שימש ככלב רועים בעברו, אך כיום הוא נחשב לכלב בית אשר משתתף גם בתחרויות, תערוכות ותצוגות יופי שונות.

מאפיינים של בירדד קולי

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 53-56 ס"מ

גובה ממוצע של נקבה הוא 51-53 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של בירדד קולי הוא 18-27 ק"ג

תוחלת חיים: 14-15 שנים

מבנה גוף: גוף ארוך, ישר, שרירי וקל.

פרווה: ארוכה ושופעת, איננו מתמודד עם נשירה משמעותית.

צבעי פרווה: אפור, חום, לבן, שחור.

תכונות של בירדד קולי

גזע בירדד קולי ידוע בתור כלב ידידותי מאוד, הן לכלבים והן לאנשים. מאוד נאמן לבעליו, טוב עם ילדים בכל הגילאים, שמח,עדין, ואנרגטי. הזכרים נחשבים לנועדים, בעוד שהנקבות נחשבות לכנועות יותר. הוא מאוד אוהב לשחק ותמיד ימצא מה לעשות.

מדובר בגזע שמאוד אוהב ללמוד, אוהב להיות בחברת בני אדם ונוח לו גם בחברת זרים. הוא מאוד לא תוקפני ותמיד מחפש חברה. מצד שני, מוטב לא להשאיר אותו הרבה זמן לבד, מאחר והוא נוטה להשתעמם ועלול לפתח הרגלים שליליים.

גידול: מומלץ לגדל אותו בבית עם חצר ולא בדירה, מאחר וכך הוא יוכל לרוץ ולשחק. בדירה הוא יתקשה בכך, וזה עלול לגרום לו לטפח הרגלים שליליים. כאמור, ניתן לגדל אותו בבית עם ילדים וכן עם חיות מחמד נוספות. חשוב מאוד לגדל אותו בבית שתהיה לו סביבה תומכת ונעימה, וכן מומלץ שזה יהיה בית שנמצאים בו כל הזמן אנשים, על מנת שלא יישאר לבד במשך זמן רב.

מצב בריאותי של הגזע

בעיקרון, מדובר על כלב מאוד בריא, שאין לו בעיות בריאותיות מיוחדות. הבעיות היחידות שלו הן במפרק הירך וכן בגלל הפרווה הייחודית שלו, הוא עלול להסתיר טפילים שונים.

טיפוח: בירדרר קולי, זקוק לטיפוח מאוד קפדני שכולל סירוק פעם בשבוע, חשוב לסרק את הפרווה העליונה והתחתונה על מנת למנוע קשרים. הסירוק יכול למנוע נשירה משמעותית. חשוב גם להקפיד על קיצוץ ציפורניים, ניקוי אוזניים ובריאות השיניים.

תזונה: יש להקפיד על תזונה בריאה, איכותית ועקבית, פעמיים ביום. חשוב להקפיד על מינון על מנת שלא יעלה במשקל.

פעילות גופנית: כאמור, מדובר בכלב מאוד פעלתן שאוהב מאוד לשחק, לרוץ ולהיות פעיל כל הזמן. לכן מומלץ לקחת אותו להליכות, ריצות, טיולים ארוכים וקצרים. בירדד קולי מאוד לשחק משחקי כדור ופריזבי. אפשר גם לקחת אותו למסלולי מכשולים, הוא ייהנה מהם.

אילוף של בירדד קולי

כלב קולי מזוקן הוא מאוד חכם אך הוא גם מאוד עצמאי. לכן האילוף צריך להתבסס על הבנה, שיהיה נכון עבורם לעשות את מה שפוקדים עליהם לעשות. חשוב שהאילוף יהיה מבוסס על פידבקים וחיזוקים חיוביים. אם נשתמש בגערות ויחס בוטה, הם יתקשו לבצע את הדברים ועלולים "למרוד" בתהליך.

האילוף צריך להיות עקבי, רציף וחשוב שיתבצע על ידי אנשי מקצוע מקצועיים.

סיכום:

בירדד קולי הוא כלב מאוד טוב, ידידותי ושמח. יחד עם זאת, מאחר והוא זקוק להרבה פעילות, חשוב שרק מי שיכול לספק לו אותה, לקחת אותו לטיולים, ריצות או כל דבר אחר, יאמץ אותו. מי שיבחר בו, ייהנה מכלב טוב, אך עליו לקחת בחשבון, הוא מתקשה להיות לבד, ולכן חשוב להקפיד שתהיה לו תמיד חברה קרובה, בין אם זה מבוגרים ובין אם זה של ילדים.

כלב קולי מזוקן

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן