באסט האונד - מדריך הכלבים המלא

באסט האונד

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג באסט האונד בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

באסט האונד – מדריך הכלבים המלא:

גובה

זכרים - 30-38 ס"מ נקבות - 28-36 ס"מ

תוחלת חיים

11-12 שנים

סוג

ציד, קל לאילוף

משקל

זכרים - 25-34 ק"ג נקבות - 20-29 ק"ג

תוכן עניינים

כלבי באסט האונד, נועד להיות כלב גישוש, זאת בזכות חוש הריח האיכותי שלו. בעבר הוא שימש לצורך צייד ארנבות, ועם הזמן השימוש בו לצורכי גישוש וצייד הפך להיות נרחב יותר.

מקורותיו של גזע זה הם מצרפת, אף על פי שסוגים דומים לו נראו כבר במצרים העתיקה, יוון ורומא. אף על פי שהוא הגיע מצרפת במקור, הרי שהוא התפתח בבריטניה ואף הפך להיות אחד מהכלבים הפופולאריים בבית המלוכה.

מאפיינים של באסט האונד

גובה:

גובה של באסט האונד זכר הוא 30-38 ס"מ

גובה של באסט האונד נקבה הוא 28-36 ס"מ

משקל:

משקלו של זכר הוא 25-34 ק"ג

משקל נקבה הוא 20-29 ק"ג

תוחלת חיים: 11-12 שנה

מבנה גוף: באסט האונד מוכר כגזע בעל רגליים קצרות, בעל מבנה גוף ארוך, כלב עם אוזניים ארוכות וכן אף ארוך. יש לו קפלים רבים בגוף ובעיקר בפנים. באופן יחסי מדובר בכלב קטן מאוד.

פרווה: כלב באסט נהנה מפרווה עבה מאוד. הפרווה נועדה לגן עליו מפני שיחים, אליהם הוא נכנס על מנת למצוא את הטרף שלו.

צבעי פרווה: שחור, לבן, חום. לעיתים אפשר למצוא שילוב של שלושת הצבעים גם יחד.

תכונות אופי

כלב באסט האונד, מוכר כאמור ככלב עם חוש ריח מאוד איכותי, מה שעוזר לו למצוא דברים במהירות וביעילות. לא תמיד זה עומד לזכותו, כפי שנוכל לראות בהמשך. מה שכן, מדובר בכלב עם נחשיות רבה, שמוכן לעשות הרבה בשביל לתפוס את הטרף אליו הוא מכוון.

מדובר בכלב מאוד חם, אוהב, עדין עם סבלנות רבה. הוא מחונך, נאמן לבעליו, צייתן ומאוד אוהב ילדים.

גידול: אפשר לגדל כלבי באסט בדירה וכן בבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותם עם ילדים קטנים או גדולים. צריך להקפיד שהילדים לא יטרידו אותו, ולא ינסו לרכב עליו…

מצב בריאותי

כלבי באסט האונגד מתמודדים עם השמנת יתר, אשר גורמת להם בעיות בעמוד השדרה וברגליים (מאחר ויש להם רגליים קצרות, אז נוצר עליהם עומס כתוצאה מהמשקל הכבד). הם מתמודדים עם דלקות אוזניים, בעיות בעמוד השדרה, בעיות ראייה, ולעיתים גם מצליעה ברגליים הקדמיות.

מאחר וחוש הריח שלהם מפותח מאוד, הם עלולים לאכול דברים שהם לא אמורים לאכול, וזה יגרום להם נזק במערכת העיכול.

טיפוח: כפי שציינו, לכלבי באסט יש פרווה עבה, ולכן חשוב להבריש אותה פעמיים בשבוע, בפרט בעונת הנשירה. יש להקפיד גם על ניקוי אוזניים לעיתים תכופות.

תזונה: כאמור, כלבי באסט מתמודדים עם בעיה של השמנת יתר, לכן חשוב מאוד להקפיד שיאכלו אוכל בריא בכמויות סבירות, פעם או פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כלבי באסט זקוקים לפעילות גופנית, בין היתר על מנת שלא יעלו במשקל. חשוב לזכור, למרות שהוא כלב קטן, הוא לא הולך מהר בגלל מבנה הגוף שלו. יש להקפיד שיהיה קשור כל הזמן, בשביל שלא ירדוף אחרי חיות קטנות וכן יש להקפיד שלא יכניס לפה שלו דברים לא מזוהים.

אילוף:

כלבי באסט הוא אומנם כלב נאמן, צייתן וחכם, אך הוא לא קל לאילוף… קשה מאוד לקבל ממנו תוצאות במהרה, מאחר והם לא ממהרים ללמוד. לכן צריך להסביר להם למה הם צריכים את זה ולהפוך את הלימודים לחוויה מבחינתם. זה אפשרי באמצעות משחקים, פידבק חיובי ותשומת לב. האילוף הוא אתגר אך חיוני.

סיכום:

כלבי באסט הם כלבים ייחודים וכל מי שיאמץ אותם, ייהנה מכלב טוב לב, אוהב ושלוו.

כלב באסט האונד

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן