בסנג'י - מדריך הכלבים המלא

בסנג'י

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בסנג'י – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב בסנג'י – המדריך המלא:

גובה

40-45 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים קטנים, כלבים היפואלרגניים

משקל

8-12 ק"ג

תוכן עניינים

מאפיינים של כלב בסנג'י

מי אינו מכיר את הכלב האתלטי הקטן, בעל הפרווה המבריקה והחלקה. מדובר על כלב בסנג'י. כלב זה הוא בעל כמה גווני, במיוחד באזור הרגליים, החזה ובקצוות הזנב. זהו כלב בעל מראה מרשים והוא אף בעל רגליים ארוכות. מה שמעניין בכלב שהוא בעל קמטים באזור המצח.

ריצתו של כלב זה, מזכירה דהירת סוס, היות וכלב זה הוא כלב ציד והם רודפים אחר בעלי חיים. מה שמעניין בכלב זה הוא שהוא אינו נובח או מיילל. זהו כלב שרירי ומשקלו נע בין 8-12 ק"ג וגובהו בין 40-45 ס"מ.

 

ההיסטוריה של כלבי הבסנג'י

כלבים מסוג BASENJI היו בעלי לוויה לפרעונים של מצריים העתיקה. ניתן למצוא ציורי קיר עתיקים כאשר כלבי הבסנג'י נראים בהם. עם הזמן, גזע זה הגיע למרכז אפריקה וכלבים אלה, שימשו לציד חולדות באזור קונגו. זהו גזע וותיק ולא היה מוכר באירופה, עד לתקופה הוויקטוריאנית.

מה שמעניין בגזע זה, הוא שכלבים אלה, דומים לחתולים באופיים. זהו כלב נקי ומטפח את עצמו ממש כמו חתול וזה הסיבה שאין לו ריח רע והוא מוגדר ככלב היפואלרגני. גזע זה, נהנה במיוחד לטפס על גדרות ועצים, כשאר חתולים, הם אלה שידועים בתחביב זה. הבסנג'י, הם כלבים אשר מעריצים ונאמנים לבעליהם.

יש לציין, כי כלב זה, אינו מתאים לשמירה היות והם אינם נובחים והם מרוחקים לזרים. למשל חיות מחמד קטנות, לא מומלץ להחזיק בבית שיש בו כלב מסוג בסנגי. גזע זה, הוא ערני ונבון אבל גם נמרץ. שילוב זה, גורם לנושא האילוף להיות מאתגר.

מומלץ לדאוג כי הכלב יתרגל לכלבים אחרים כבר בגיל צעיר, היות וכלב מגזע זה, נוטה להילחם. אפשר לאלף אותם נכון ובעדינות, כך שיוכלו להשתלב במשפחה כחיית בית. בגלל שמדובר בכלב נמרץ, יש לתת לו מנות גדושות של פעילות גופנית בכל יום. כשאר יוצאים לטייל עם הכלב, יש להיזהר שבעתיים, משום שלכלב זה, אין מודעות לכביש ולכן, את הפעילות הגופנית שלו, יש לבצע באזורים שהם רחוקים מאזור הכביש.

טיפוח וטיפול לגזע

בגלל שכלב זה מטופח מטבעו וסוג פרוותו, היות וכפי שציינו קודם לכן, הוא אוהב לטפח את עצמו ניתן לסייע לו בהברשת הפרווה וכן ברחיצה בעזרת שמפו נגד פרעושים ואמפולה נגד קרציות ופרעושים שיש למרוח על צווארו אחת לחודשיים שלוש. מומלץ לבדוק את אוזניו וציפורניו של הכלב.

יש לציין כי כלב בסנג', עשוי לסבול ממחלה גנטית שעשויה לגרום לו לעיוורון, הוא רגיש מאוד לחומרים כימיים וכן, למחלות עור. יש להקפיד על פעילות גופנית של הכלב, אחרת הוא עשוי להיות תוקפן בשל כך יש לרכוש עבורו פוליסה לביטוח חיות מחמד.

גידול של כלב זה, מתאים רק לבית עם גינה ופחות בדירה. הכלב אמנם נאמן לבני ביתו, אך אינו רגיש לילדים וכאשר הוא עשוי להתלהב, ילדים עשויים להיפגע בגלל שהכלב לו שם לב להם אם הוא רץ או רודף אחר בעל חיים בטבע למשל.

כלב בסנג'י

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן