קלפי אוסטרלי - מדריך הכלבים המלא

קלפי אוסטרלי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג קלפי אוסטרלי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב קלפי אוסטרלי – המדריך המלא:

גובה

41-51 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלב רועים

משקל

14-20 ק"ג

תוכן עניינים

קלפי הוא כלב שמקורו מאוסטרליה ועם השנים הוא הגיע גם אל מדינות אחרות בעולם. במקור הוא שימש ככלב רועה, בזכות כושר ההנהגה שלו והיכולות הפיזיות שהוא ביטא. זו גם הסיבה שעם השנים, הוא הפך להיות אחד מכלבי הרועים האהובים ביותר בעולם.

בישראל אין בתי גידול של כלבים מסוג זה, וניתן רק לייבא אותם ביבוא אישי.

מאפיינים של קלפי אוסטרלי

גובה:

גובה ממוצע של קלפי אוסטרלי הוא 41-51 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של קלפי אוסטרלי הוא 14-20 ק"ג

תוחלת חיים: 15-12 שנים

מבנה גוף: כלב קלפי אוסטרלי נהנה מגוף ספורטיבי, שרירי, מפותח. יש לו ראש עגול ורחב, אוזניים זקופות וזנב בינוני.

פרווה: לקלפי אוסטרלי יש פרווה חלקה, דחוסה, מה שדורש טיפול מתאים.

צבעי פרווה: שחור, חום, אפור, וייתכן גם שילוב של גוונים וצבעים שונים.

תכונות אופי

כלב קלפי אוסטרלי, כאמור, הוא כלב עבודה קלאסי. זה נובע מכך שהוא כלב מאוד חכם, ממושמע, שזקוק כל הזמן לפעילות ולא יכול לשבת ולא לעשות כלום. הוא כלב עצמאי אך מאוד נאמן לבעלים שלו. במהותו הוא מנהיג, זה מה שהפך אותו להיות כלב רועה איכותי. עם השנים הוא גם אולף להיות כלב נחייה לעיוורים וכן כלב שמירה.

גידול: אפשר לגדל כלב קלפי אך ורק בתוך הבית, מאחר ובמשך שנים, הוא התמודד עם קשים שונים מחוץ לבית וזה משפיע עליו עד היום. אפשר לגדל אותו עם ילדים, כולל ילדים קטנים בתנאי שהוא גדל איתם כבר בתור גור. אפשר גם לגדל אותו עם חיות מחמד נוספות, אך יש לשים לב, הוא ירצה להנהיג גם אותם.

מצב בריאותי

כלב קלפי אוסטרלי הוא כלב חזק ובריא, אך ייתכן מאוד שיתמודד עם בעיות בריאותיות שונות, דוגמא, העדר אשך אצל הזכרים, בעיות במפרק הירך, חלות גנטיות שיכולות להשפיע על שיווי המשקל שלו. מדובר בבעיות שניתנות לטיפול על ידי וטרינר ולא בהכרח משפיעות על איכות חייו.

טיפוח: כאמור, לכלב קלפי אוסטרלי יש פרווה קצרה ודחוסה, לכן יש צורך לסרק אותו לעיתים מזדמנות. אפשר לרחוץ אותו רק כשהוא מתלכלך, אך חשוב לבדוק את השיניים שלו באופן קבוע וכן לגזוז ציפורניים לעיתים תכופות.

תזונה: על מנת לשמור על המראה החסון והשרירי שלו, יש לספק לו מזון יבש בריא, פעמיים ביום, בכמויות סבירות. חשוב שזה יהיה מזון איכותי עם מרכיבים חיוניים עבורו.

פעילות גופנית: כלב קלפי אוסטרלי הוא כלב עבודה קלאסי כאמור, לכן הוא זקוק לפעילות גופנית ממושכת, זאת על מנת שהוא יוכל להוציא את האנרגיות שטמונות בו. הוא לא אוהב להיות משועמם ולא לעשות כלום, לכן חשוב לצאת איתו לטיולים ארוכים, רצוי מאוד לגוון ולשלב פעילויות שונות, בשביל לגרות ולעניין אותו בדברים שונים.

אילוף

כלב קלפי אוסטרלי הוא כלב מאוד חכם, לכן, קל מאוד לאלף אותו, הוא צייתן וממושמע. יחד עם זאת, הוא מאוד עצמאי, אוהב ליטול יוזמה, אוהב להנהיג, ולא פעם הוא יבצע את הפקודה עוד לפני שהוא יקבל אותה. לכן חשוב להקפיד איתו על אילוף נוקשה אך נכון והוגן, על מנת שידע מתי לבצע את הפקודות ומתי לא. הכי חשוב ללמד אותו שאתם המנהיגים בבית ולא הוא.

האילוף יצליח אם הוא ידע שיש לו על מי לסמוך והוא יכול לבטוח בכם.

סיכום:

כלב קלפי אוסטרלי, הוא כלב מיוחד במינו, במראה  ובאופי שלו. מי שיבחר לאמץ אותו, ייהנה מכלב חכם, ממושמע, מנהיג שתמיד יהיה לצידו.

כלב קלפי אוסטרלי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן