כלב בקר אוסטרלי - מדריך הכלבים המלא

כלב בקר אוסטרלי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלב בקר אוסטרלי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב רועים אוסטרלי – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 46-51 ס"מ נקבות - 43-48 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

כלבי רועים, כלבים חכמים

משקל

זכרים - 15-16 ק"ג נקבות - 14-16 ק"ג

תוכן עניינים

כלב בקר אוסטרלי Australian Cattle Dog, משמש במקור ככלב רועים למרחקים ארוכים ובתנאים קשים. מצד אחד הוא נחשב לכלב עבודה אתלטי וחזק, ומצד שני, הוא יכול להיות גם כלב משפחה, שובב ואהוב. הכלב הוא תערובת של דינגו אוסטרלי ומקולי סקוטי.

במקור הוא הגיע מאזור קיוונסלנד באוסטרליה, שם הוא גם זכה לתארים וכינויים שונים, בין היתר הילרי קווינסלנד, על מנת להבדיל אותו מכלבי בקר שמגיעים מאזורים אחרים ביבשת.

מאפיינים של כלב בקר אוסטרלי

גובה:

גובה ממוצע של כלב זכר הוא 46-51 ס"מ

גובה ממוצע של נקבה הוא 43-48 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של כלב בקר אוסטרלי זכר הוא 15-16 ק"ג

משקל ממוצע של נקבה הוא 14-16 ס"מ

תוחלת חיים: 13-15 שנים

מבנה גוף: בקר אוסטרלי הוא כלב חסון, מוצק, חזק מאוד. יש לו גולגולת רחבה, לחיים שריריות, אוזניים קטנות וזקופות, עיניים כהות. הוא מאוד שרירי מה שמאפשר לו ליהנות מהופעה מאוזנת, סימטרית ומרשימה.

פרווה: לכלב בקר אוסטרלי יש פרווה קצרה, אשר נושרת פעם בשנה (אצל הנקבות הנשירה מתרחשת פעמיים בשנה).

צבעי פרווה: בעיקרון הפרווה שלהם היא אדומה וכחולה, אך אפשר למצוא גם כלבים עם פרווה חומה ושמנת. הרבה פעמים אפשר למצוא כתמים בנקודות שונות בגוף, בפרט סביב העיניים.

צבעי הפרווה נתנו לו את הכינויים, הילר אדום (red heeler) והילר כחול (Blue Heeler).  

תכונות אופי של כלב בקר אוסטרלי

כלב בקר אוסטרלי, נחשב לכלב עבודה קלאסי. הוא מאוד חכם, עצמאי, אנרגטי, פועל וחושב מהר. כלב מאוד נאמן לבעליו, לכן הוא גם שומר עליו ועל רכושו. יש לו רמת סיבולת מאוד גבוהה, והוא חייב לעסוק בפעילות גופנית, מה שמחזק את שריריו ויכולותיו.

הוא נחשב חשדן מאוד כלפי זרים וכן כלפי כלבים אחרים, מכאן גם האיפוק שלהם בסביבתם. לכן חשוב להרגיל אותו לחברה ולכלבים אחרים. מצד שני, הוא כלב מאוד ידידותי, מאוד משפחתי, שמח ועליז בתוך הבית.

גידול: ניתן לגדל אותו אך ורק בבית עם חצר. אין בעיה לגדל אותם עם ילדים קטנים וכן עם כלבים וחיות מחמד אחרות. כאמור עדיף לגדל אותו בבית עם חצר בגלל שיש לו הרבה מאוד אנרגיה והוא צריכים לשחרר אותה. כלבי בקר אוסטרליים לא יכולים להיות משועממים ולא לעשות שום דבר. כמו כן, הם יכולים לחיות עם כלבים אחרים בסביבתם, אך חשוב להם שידעו את היררכיה בבית, ושהם המנהיגים.

מצב בריאותי של כלב בקר אוסטרלי

הבעיות הנפוצות איתן הם מתמודדים, הן בעיות תורשתיות של חירשות וכן ניוון רשתי. מה שכן, הם מתמודדים עם פציעות שונות ומגוונות, כתוצאה מפעילויות שונות שהם מבצעים.

טיפוח: מאחר והפרווה שלהם קצרה, הם לא דורשים טיפוח מעמיק. חשוב להבריש אותם מעת לעת, וכן חשוב להקפיד על בריאות השיניים, עיניים, ואוזניים.

תזונה: יש לספק להם אוכל מזין, איכותי, זאת על מנת שהם יוכלו לשמור על כושר ועל היכולות האנרגטיות שלהם. זה יכול להיות מזון יבש וכן מזון רטוב. פעמיים יום, אחרי טיול.

פעילות גופנית: מדובר בכלבים מאוד אנרגטיים ופעלתניים ולכן חשוב להוציא אותם לטיולים ארוכים. הם מאוד אוהבים לשחק, לרוץ ואפשר לקחת אותם לפעילויות ספורט שונות.

אינטליגנציה של הגזע

כלב זה נחשב כאחד מהכלבים האינטליגנטיים ביותר. יש לו יכולות למידה גבוהות מאוד, הוא קולט דברים בצורה מהירה ומרשימה ויודע לבצע כל פקודה שנותנים הוא אוהב לעבוד ולבצע פעילויות שונות בחווה או בכל מקום בו הוא נמצא. לא במקרה הוא משמש כלב שמירה, הגנה וכן כלב לוויה לרועי צאן בתנאי שטח שונים.

אילוף כלבי רועים אוסטרליים

מאחר ומדובר בכלב חכם, אז גם קל מאוד לאלף אותו. הוא יודע ללמוד פקודות חדשות ולבצע אותן בצורה מרשימה ומהירה. חשוב לאתגר אותו באימונים מגוונים עם דרגות קושי גבוהות. חשוב מאוד לאלף אותו מגיל צעיר, בעיקר בשביל שהוא ידע כיצד להתנהג עם אנשים וכלבים אחרים בסביבתו.

סיכום:

מדובר בכלב שיכול להתאים לכל בית שיש בו חצר או גינה ולכל בעל חווה. מדובר בכלב חכם, נאמן, פעלתן, שמח וטוב לב.

כלב בקר אוסטרלי בלו הילר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן