רועה אנטולי - מדריך הכלבים המלא

רועה אנטולי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג רועה אנטולי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

רועה אנטולי – מדריך הכלבים המלא:

גובה

71-81 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

כלב רועים

משקל

40-60 ק"ג

תוכן עניינים

רועה אנטולי הגיע במקור מטורקיה (חבל אנטוליה ומכאן לקוח שמו), ובעברו הרחוק ששימש לצייד של אריות וסוסים עם הזמן הוא עבר הסבה והפך להיות כלב אשר משמש לרעיית בקר. במהלך המאה העשרים החלו לייבא אותו לארצות הברית ואוסטרליה.

מאפיינים של רועה אנטולי

גובה

גובה ממוצע של רועה אנטולי הוא 71-81 ק"ג

משקל

משקל ממוצע של רועה אנטולי הוא 40-60 ק"ג

תוחלת חיים: 13-15 שנים בממוצע.

מבנה גוף: רועה אנטולי ידוע בזכות מבנה הגוף הגדול ועוצמתי שלו. הוא מאוד רזה אך יש לו שרירים, מה שמאפשר לו לבצע עבודות וכן לשמור על המהירות שלו. ראשו מלבני, האוזניים שלו עגלות, וצבע עיניו זהב וחום. יש לו צוואר עבה ושרירי.

פרווה: הפרווה של רועה אנטולי היא בינונית עד ארוכה.

צבעי פרווה: קרם או צהוב עם כתמים לבנים במקומות שונים בגוף.

תכונות אופי

רועה אנטולי, נחשב לכלב מאוד חכם, מאוד נאמן, עם תפיסה מהירה שיכול לרכוש מיומנויות בקלות רבה. כמו כן, הוא מתנהל באופן עצמאי, יש לו נטייה להתנהגות דומיננטית ועקשנית. לכן, אם רוצים לגדל כלב מסוג זה, רצוי שיהיה ניסיון קודם בגידול כלבים.

כאמור, רועה אנטולי הוא כלב מאוד נאמן לבעליו ולבני משפחתו, ומנגד הוא חשדן מאוד כלפי זרים. יש לו נטייה לשמור על הטריטוריה שלו ולהיות מאוד רכושני. יכול לשמש תור כלב שמירה נהדר.

גידול: אפשר לגדל רועה אנטולי בדירה ובבית עם חצר, כולל לצד ילדים קטנים, אך לא לצד כלבים וחתולים אחרים (בגין רגישות לפרעושים). אך כאמור, רצוי שיהיה ניסיון קודם בגידול כלבים, אחרת זה יכול להיות מאוד בעייתי.

מצב בריאותי

רועה כלבי מתמודד עם מערכת חיסונית חלשה ביחס לכלבים מגזעים אחרים, וכן יש לו בעיות במפרק הירך, בלוטת התריס ועלול לגלות רגישות לחומרי הרדמה. יש ליידע בכך את הווטרינר המטפל, במידה ואיננו מודע לעניין.

טיפוח: רצוי מאוד לסרק אותו מעת לעת, הוא מנשיר שיער בכמויות גדולות בעונת הנשירה.

תזונה: יש להקפיד על תזונה בריאה, בכמויות מדודות, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כלב רועה אנטולי זקוק לפעילות גופנית רבה, אפשר לקחת אותו להליכות וריצות ארוכות. הוא מאוד צריך ואוהב לשחק ולהשתולל. אפשר לקחת אותו לכל מקום, בכל מזג אוויר, כולל תנאים קיצוניים. רצוי מאוד לקחת אותו לאזורים בהם הוא לא צריך להיות קשור, שם הוא ייהנה יותר. אפשר גם לקחת אותו לחוף הים, הוא מאוד אוהב לשטוף את עצמו וכן לשחק משחקים שונים, כולל כאלה שזורקים לו דברים והוא רץ להביא אותם.

חשוב לציין, גם אחרי שהוא משחק ומשחרר אנרגיות, עדיין ייקח לו הרבה מאוד זמן להירדם, ויכול להיות שהוא ימשיך להסתובב בבית ולחפש מה לעשות. 

אילוף אנטולי

האילוף של רועה אנטולי צריך להתחיל מגיל צעיר, זאת על מנת שתהליך החיברות שלו יהיה נכון. חשוב שהאילוף יתבסס על מוטיבציה ויהיה עקבי. אפשר לנזוף בהם בצורה קלה אך לא צריך להגזים, הרבה יותר נוח ללמוד בסביבה תומכת.

מדובר בכלבים עקשניים, עם גישה עצמאית, ולכן חשוב ללמד אותם מי המנהיג בבית. יכול להיות שזה ייקח זמן, עד שהם נרכוש את אמונם.

סיכום:

אם אתם מחפשים כלבים נאמנים, חכמים וכאלה שנהנים לשחק ולטייל, וגם יכולים לשמור עליכם ועל הבית, כלב רועה אנטולי הוא הפתרון עבורכם. זה יכול לקחת קצת זמן, אבל בסוף הוא יתרגל אליכם ואתם תוכלו ליהנות ממנו מאוד.

כלב רועה אנטולי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן