אמסטף – סטאפורדשייר טרייר אמריקאי - מדריך הכלבים המלא

אמסטף

לכלבי אמסטף (סטאפורדשייר טרייר אמריקאי) יש תדמית לא חיובית בהכרח. בעיניי רבים מדובר בכלב אלים ותוקפני. אך זה לא בהכרח כך, שכן יש לו הרבה מאוד תכונות חיוביות שהופכות אותו לכלב טוב, נאמן, שמשרת את עליו ויכול להיות החבר הכי טוב שלו, אם יודעים כיצד לגשת אליו ומטפלים בו כמו שצריך ולתת לו הרבה אהבה.

כלבי אמסטף – המדריך המלא:

 

גובה

זכרים - 46-48 ס"מ נקבות - 43-46 ס"מ

תוחלת חיים

12-16 שנים

משקל

18-25 ק"ג

תוכן עניינים

אמסטף הוא זיווג של כלב בולדוג עם כלבי טרייר אחרים. שמו הוא ראשית תיבות של איי.אם – אמריקאי, וסטאף – סטאפורשייר (טרייר אמריקאי). במקור הוא טופח לצורך מלחמות כלבים,. במאה ה-19 החלו להשתמש בו לצורך שמירה וצייד. במאה ה-20 הוא עבר הסבה לשמש ככלב לוויה ותצוגה. עם השנים, הפסיקו להשתמש בו למלחמות כלבים וקבעו שהן לא חוקיות.

מאפיינים של אמסטף

גובה

זכר – גובה של אמסטף ממין זכר הוא 46-48 ס"מ

נקבה – גובה של אמסטף ממין נקבה הוא 43-46 ק"ג

משקל

משקל של אמסטף הוא 18-25 ק"ג

תוחלת חיים: 12-16 שנה

מבנה גוף: אמסטף נהנה מגוף חזק ומוצק, יש לו שרירים חזקים, גולגולת רחבה עם אוזניים עומדות, שרירי לחיים בולטים ולסתות חזקות.

פרווה

אמסטף נהנה מפרווה קצרה מאוד, ולכן הוא לא מנשיר הרבה שיער.

צבעי פרווה: ניתן למצוא כלבי אמסטף עם צבעי פרווה שונים, לעיתים אפילו שילוב של מספר צבעים. עם זאת, מרבית האמסטפים נהנים מפרווה לבנה, שחורה או חומה.

תכונות אופי של כלבי אמסטף

כפי שציינו, לאמסטף יש תדמית של כלב תוקפני ואלים. זו הסיבה שהוא מסווג גם על ידי ממשלת ישראל (וכן ממשלות רבות אחרות בעולם) בתור כלב מסוכן, וכל מי שמחזיק בבעלותו אמסטף אמריקאי, חייב לעקר או לסרס את הכלב על מנת למנוע רבייה. 

יחד עם זאת, חשוב להדגיש, התדמית שלו נובעת הרבה פעמים מאילוף לא נכון ושימוש לצרכים לא חוקיים. מי שמאלף, מטפל ומגדל כלבי סטפורדשייר טרייר אמריקאי, כלומר אמסטף אמריקאי, בצורה נכונה, יזכה ליהנות מכלב מאוד טוב ואהוב.

אומנם יש לכלב אמסטף תכונות של כלב עקשן, נחוש ודרוך, אך הוא גם מאוד נאמן לבעליו, סקרן וחכם, וכן יש לו סבלנות רבה. לכן הוא גם מסתדר מאוד טוב עם חיות מחמד אחרות וכן עם אנשים, ברגע שהוא חש נוח איתם.

כלב אמסטף אמריקאי, מאוד נאמן לבעלים שלו, הוא לא חש צורך להיות דומיננטי בבית ומסתדר נהדר עם ילדים. יחד עם זאת, בגלל שהוא נחשב ככלב מסוכן לפי חוק הכלבים הישראלי, מוטב לא לגדל אותו בדירות אלא בבתים עם חצר או גינה. שם הוא יכול גם לבטא את היכולות שלו ככלב שמירה.

הסיכון בגידול אמסטפים

מאחר ובשנים האחרונות הוא היה מעורב בתקריות שונות ברחבי העולם, בהם נפגעו בני אדם שונים, כולל ילדים, אז הוחלט להכניס אותו לרשימת כלבים המסוכנים. זה אומר שאסור לייבא, להרבות וכן למכור או למסור אותו לזולת.

מי שבוחר לגדל אמסטף, צריך לקחת בחשבון, שחברות הביטוח יסרבו לבטח אותו בביטוח צד ג' לכלבים בגלל העובדה שהוא כלב מסוכן

מצב בריאותי

כלב אמסטף נחשב לכלב מאוד חזק ובריא הנהנה ממערכת חיסונית חזקה. עם זאת, הוא יכול להתמודד עם בעיות בריאותיות ספציפיות, כגון דלקות פרקים, צליעה, בעיות עיניים שיכולות להוביל לעיוורון מוחלט, וכן בעיות קיבה שמוכרות בקרב כלבים גדולים, וכן בעיות עור. חלק מהבעיות ניתן לטיפול, בעוד אחרות מופיעות בגיל מאוחר, בגלל זיקנה ושחיקה.

פעילות גופנית – כלבי אמסטף זקוקים לפעילות יומית של 30-40 דקות ביום. מדובר בכלבים אנרגטיים שיש צורך להוציא אותם החוצה, לאפשר להם להשתולל וליהנות. מה עוד, מדובר בכלבים סקרנים וחכמים, לכן פעילות בחוץ יכולה לעזור להם גם לספק את הסקרנות שלהם.

על מנת להוציא אותם באופן חוקי לטיולים, אפילו בגינת כלבים, יש להשתמש ברצועה ואסור לשחרר אותם לחופשי.

תזונה: יש לתת לאמסטף אוכל עם אחוזי חלבון גבוהים בשביל לשמור על מסת השריר שלו. חשוב להאכיל אותו במזון יבש ורטוב, פעמיים ביום.

אילוף אמסטף 

השלב של האילוף הוא מאוד חשוב אצל כלבי אמסטף. כלבים לא מאולפים יכולים להיות תוקפניים, עד לרמה כזו שהם עלולים לנשוך אנשים וכלבים אחרים. בשביל למגר את תחושת התוקפנות שלהם ולייצר אצלם תהליך נכון של חיברות, חשוב לקחת אותם למאלף מקצועי בגיל צעיר. בין היתר, הוא ילמד אותם כיצד לדכא את הרצון לטריטוריאליות, רצון לתקוף וכן את הרצון לברוח.

כלבי אמסטף לומדים מהר מאוד את תהליך האילוף, שכן הם רוצים לרצות את הבעלים שלהם וחשוב להם לציית לו. האילוף יתבצע כשהם קשורים לרצועה כל הזמן.

סיכום:

למרות כל מה שאומרים עליו, כלב אמסטף יכול להיות חבר נאמן וידידותי, בדיוק מה שאתם מחפשים בכל כלב.

סטאפורדשייר טרייר אמריקאי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן