אקיטה אמריקאי - מדריך הכלבים המלא

אקיטה אמריקאי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג אקיטה אמריקאי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב אקיטה אמריקאי – מדריך הכלבים המלא:

גובה

61-71 ס"מ

תוחלת חיים

10-14

סוג

כלב אמריקאי

משקל

43-56 ק"ג

תוכן עניינים

אקיטה אמריקאי (American Akita) הוא כלב שפיץ, מקורו ביפן אך עם השנים נוצר תת גזע אמריקאי, אשר משמש בין היתר בתור כלב שמירה והגנה. בגלל האופי הייחודי שלו, ייתכן והוא יתקשה לגדול בכל משפחה.

מאפיינים של אקיטה אמריקאי

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 66-71 ס"מ.

גובה ממוצע של נקבה הוא 61-66 ס"מ.

משקל:

משקל ממוצע של אקיטה אמריקאי זכר הוא 52-56 ק"ג.

משקל ממוצע של נקבה הוא 43-47 ק"ג.

תוחלת חיים: 10-14 שנים.

מבנה גוף: בעל מבנה מוצק עם מסה משמעותית, ראש רחב, עיניים קטנות, אוזניים ישרות, זקופות, נישאות קדימה.

פרווה: דקה וצרה, מורכבת מסוגי שיער שונים, הוא מנשיר שיער במהלך האביב והסתיו. 

צבעי פרווה: לבן, חום, שחור.

תכונות אופי של הגזע

כלב  אקיטה נחשב לכלב שקט, צייתן מסור ונאמן, אשר מאוד אוהב את משפחתו, הוא נחשב לכלב נוח שיכול להתחבר בקלות לבני משפחתו ולהתחבב עליהם. יחד עם זאת, הוא גם מאוד חשדן, רכושני ולא תמיד מבין את ההיררכיה במשפחה, לכן הוא עלול להיות תוקפני, בין אם זה כלפי מי שנחשב חלש בבית ובין אם זה כלפי זרים. יש הסבורים שהוא לא יכול להתאים לכל בית ולכל משפחה, ובוודאי לא בתור כלב ראשון.

כלב אקיטה אמריקאי הוא כלב מאוד טריטוריאלי, לכן גם כל חיית מחמד שתיכנס לטריטוריה שלו, עלול למצוא את עצמו יעד לטרף עבורו. מנגד, בתהליך חיברות נכון הוא יכול לגדול בשלווה הן עם חיות מחמד אחרות והן עם בני הבית השונים. באופיו הבסיסי הוא כלב דרוך, ערני עם הרבה מאוד ביטחון עצמי.

גידול: על פניו, היינו יכולים לחשוב שעדיף לגדל אקיטה אמריקאי בחצר ולא בבית, אך זה לא מדויק. עדיף שהוא יגדל ליד בני משפחתו ולא באזור נפרד. מה שכן, בשביל שיהיה ניתן לגדל אותו בצורה שלווה ונכונה, יהיה נכון לספק לו כלים לתהליך חיברות כבר מגיל צעיר. אנשים שאינם מיומנים בגידול כלבים, מוטב שלא יאמצו תחילה כלבי אקיטה, אלא רק אחרי שהם התנסו בגידול כלבים אחרים.

מצב בריאותי של הכלב

כלבי אקיטה מתמודדים עם בעיות בריאותיות שונות, כגון דלקות עיניים, עור, מחלות דם, מחלות במפרקים וכן אפילפסיה. מאחר ומדובר בגזע כלבים גדול אז יתכן גם היפוך קיבה, דבר שניתן להתמודד איתו באמצעות שימוש במזון נכון.

טיפוח: כלב אקיטה אמריקאי מנשיר פעמיים בשנה שיער, באביב ובסתיו. על מנת להתגבר על כך, יש לטפח את הפרווה באופן קבוע, לסרק ולהבריש, להסיר שיער מת וכן חשוב לנקות אותו מעת לעת. לזכותו של אקיטה אמריקאי עובדת העובדה שהוא איננו יוצר ריח גוף לא נעים, שומר על הניקיון שלו ונחשב בעיקרון לכלב מאוד נקי באופן בסיסי.

תזונה: יש לספק לו תזונה בריאה, פעמיים ביום. כאמור, אקיטה אמריקאי מתמודד עם היפוך קיבה ולכן חשוב לספק לו כמויות מתונות של מזון בריא שמותאם לצרכים שלו.

פעילות גופנית: אקיטה הוא כלב מעט אנרגטי ופעלתן. הוא זקוקה לפעילות גופנית יומיומית במשך עשרים-שלושים דקות ביום. ניתן לקחת אותו להליכות, ריצות, ובכל מקרה רצוי מאוד שהוא יהיה קשור לרצועה, על מנת שלא יתנפל על כלבים וחתולים או אנשים זרים.

בעקבות האנגריה הרבה שיש לכלב זה מומלץ לרכוש עבורו פוליסת ביטוח לחיות מחמד הכוללת ביטוח צד ג' לכלב שתכסה מקרים של נזקים שחלילה הכלב גרם לסביבה.

אילוף כלבי אקיטה אמריקאי

כפי שציינו מספר פעמים במאמר, כלבי אקיטה אמריקאי הם אומנם כלבים מאוד צייתנים, מסורים ונאמנים, אך בתהליך חיברות לא נכון, הם יכולים להוות בעיה, בין אם זה לאנשים ובין אם זה לחיות מחמד.

לכן חשוב מאוד לאלף אותם מגיל צעיר, על מנת שיכירו בהיררכיה המשפחתית, יבינו שהם לא המנהיגים, וכן ימתנו את ההתנהגות הטריטוריאלית שלהם ורמת החשדנות כלפי זרים. האילוף חייב להתבצע בצורה חיובית, על ידי פידבקים חיוניים אשר יכולים לעזור לו. האילוף צריך להתבסס על אמון וסיטואציות חיוביות. יש להתחיל בתהליך כבר בהיותו גור בין מספר שבועות.

אקיטה אמריקאי (American Akita)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן