אלסקן קליי קאי - מדריך הכלבים המלא

אלסקן קליי קאי

אחד הכלבים הכי אהובים בקרב ישראלים ובכלל, הוא אלסקן האסקי, שמזכיר במראה שלו את הגזע האסקי סבירי. אלסקן קליי קאיי, הוא למעשה גרסה מוקטנת של אותו אלסקן האסקי. אך מאחר ואין בישראל בתי גידול עבור כלבים אלו, והם לא הגיעו לכאן בדומה לפודלים או לכלבים אחרים, אז כל מי שמעוניין להחזיק כלב מגזע זה, יכול לעשות זאת באמצעות ייבוא אישי.

אלסקן קליי קאי – המדריך המלא:

גובה

38-43 ס"מ

תוחלת חיים

12-16 שנים

סוג

כלב ביתי

משקל

7.5-10 ק"ג

תוכן עניינים

מאפיינים של אלסקן קליי קאיי

גובה

הגובה של אלסקן קליי קאיי נע בין 38 ל-43 ס"מ

משקל

המשקל של אלסקן קליי קאיי נע בין 7.5 ל-10 ק"ג

תוחלת חיים: 12 עד 16 שנה.

מבנה גוף: כלבי אלסקן קליי קי מתאפיינים בפנים קטנות, עיניים בגודל בינוני בשילוב של צבעים שונים, פרווה ארוכה ונעימה, אוזניים מחודדות וזנב מסולסל.

פרווה: אלסקן קליי קאיי נהנה מפרווה ארוכה, עבה,  ויש לו יכולת להנשיר כמויות שיער רבות.

צבעי הפרווה הם לבן, שחור ואפור.

תכונות אופי

כלב אלסקן קליי קאי ידוע בזכות היותו כלב מאוד נאמן, סקרן, מהיר ופעיל. מדובר בכלב זהיר ומאופק, אשר מעניק הרבה מאוד אהבה לבני המשפחה וכן לזרים. יחד עם זאת ולמרות שמדובר בכלב קטן מימדים, הוא יכול לשמש גם בתור כלב שמירה ואך משתמשים בו לא פעם לצורך זה. הם אינם תוקפים, אך כן מרתיעים.

על מנת שהוא יתחבר לכלבים אחרים, עליו לעבור תהליך של התחברות. חשוב לקחת אותו למקומות שונים בהם יש כלבים אחרים. אחרת הוא עלול להירתע מאנשים ומכלבים אחרים, דבר שיכול להיות בעייתי בעתיד. תהליך חיברות יעזור לו, שכן יש לו הרבה אנרגיה ואם מחברים אותו עם כלבים אחרים, הוא יכול לשחק איתם וליהנות.

גידול: ניתן לגדל את הכלב בדירה ובבית פרטי. הוא מסתדר מצוין עם ילדים. רצוי שיהיה לו שטח משחקים, שטח בו הוא יכול להוציא את כל האנרגיות שלו. יחד עם זאת, כאמור, הוא מאופק עם זרים ויש לקחת את זה בחשבון בתהליך הגידול שלו.

מצב בריאותי

כלבי אלסקן קליי קיי, נחשבים כלבים בריאים באופן עקרוני, הם חסונים וחזקים. עם זאת, ישנם כלבים שמתמודדים עם בעיה תורשתית שקשורה לדימום. אפשר לזהות את הבעיה באמצעות בדיקות מקדימות, בין היתר בדיקת DNA. מעבר לכך, הם לא מתמודדים עם בעיות בריאותיות מיוחדות.

טיפוח – על מנת לשמור על המראה היפה והמטופח של הכלב וכן על ההיגיינה שלו, חשוב להבריש את השיער שלו לעיתים קרובות וכן לעשות לו מקלחת מעת לעת. יש להשתמש בשמפו מיוחד ולא רגיל, על מנת שלא יתמודד עם גירויים בעור. כמו כן, יש לנקות את האוזניים, שיניים, לגזוז ציפורניים, ולנקות את הלכלוך שמצטבר לו בעיניים.

תזונה: כלבי האלסקן קליי קאיי, מתמודדים עם חילוף חומרים מהיר, זה יכול להשפיע על ההתנהגות שלו אך גם על התזונה. לכן יש להקפיד על שימוש בתזונה מתאימה ובכמויות הנכונות.

אילוף אלסקן קליי קאי

תהליך אילוף של כלבי האלסקן קליי קאי, חייב להתבצע באופן רציף, עקבי ואחיד. יש לייצר סט פקודות ולהציג אותו בכל פעם בפני הכלב. חשוב שכל בני המשפחה ישתתפו בתהליך.

מדובר בגזע מאוד חכם, אך הוא נוטה לעצמאות ולא תמיד צייתן. עם הגיל וככל שתהליך האילוף מתקדם יותר ויותר, אז הוא לומד להיות צייתן ולבצע פקודות שונות.

האילוף צריך להתבצע באופן חיובי, שכן מדובר בכלב רגיש שיודע לזהות שפת גוף, הבעות פנים וטון דיבור. יש לאלף אותו בעזרת פידבקים חיוביים ואין צורך בעונשים, לפעמים מספיק לכלב לזהות את הבעת הפנים בשביל לדעת שהוא עשה משהו לא טוב.

סיכום

מי שרוצה ליהנות מכלב יפה וחכם, אין ספק האלסקן קליי קאי הוא הכלב המתאים בשבילו.

כלבי אלסקן קליי קאי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן