איירדייל טרייר - מדריך הכלבים המלא

איירדייל טרייר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג איירדייל טרייר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב איירדייל טרייר – המדריך המלא:

גובה

56-61 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלב אנגלי

משקל

18-29 ק"ג

תוכן עניינים

אירדייל טרייר (Airedale Terrier) שייך למשפחת הטריירים ומקורו בחבל יורק אשר באנגליה. במקור הוא שימש בתור כלב צייד, בפרט של בעלי חיים אשר חיים בסביבת מים. עם השנים הוא הפך להיות כלב עבודה, כולל בשירות המשטרה וכן כלב לוויה.

הוא מוכר בהיסטוריה בזכות העובדה שבמלחמות העולם, הוא שימש בתור "שליח" להעברת הודעות, איתור פצועים, נשיאת תיקים עמוסים ועוד.

מאפיינים של איירדייל טרייר

גובה:

גובה ממוצע של הזכר הוא 58-61 ס"מ

גובה ממוצע של איירדייל נקבה הוא 56-59 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של זכר הוא 23-29 ק"ג

משקל ממוצע של נקבה הוא 18-20 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף: בעל מבנה גוף חזק ושרירים, גב קצר, חזה צר, כתפיים ארוכות, גם הרגליים שלו יחסית ארוכות ואוזניים בצורת V. מוכר בזכות השפם והזקן שיש לו בפנים.

פרווה: יש לו פרווה קשה, מלבד באזור הבטן, הראש והאוזניים, שם היא יותר רכה.

צבעי פרווה: שחור וחום.

תכונות אופי של איירדייל טרייר

כלב ארדייל טרייר נחשב לכלב מאוד פעלתן, דומיננטי, הוא פועל באופן עצמאי ואיננו מחכה לפקודה מבעליו. מאחר ובמקור הוא שימש בתור כלב ציד, אז הרבה פעמים זה בא לידי ביטוי בכך שהוא רודף אחרי בעלי חיות קטנות ומחפש לעצמו טרף. בגדול, מדובר על כלב מאוד מאתגר, ולא קל לגדל אותו.

חשוב לציין, יש לו הרבה מאוד אנרגיות והן לא נכבות כשהוא מזדקן, להיפך, עד גיל מאוחר הוא יכול לרוץ ולשחק.

גידול: ארדייל טרייר איננו מתאים לדירות קטנות אלא רק לבתים עם חצר, מאחר והוא צריך כל הזמן לעשות דברים, להוציא את האנרגיה שלו כך או אחרת. בדירה קטנה, זה עלול לבוא לידי ביטוי בהרס של רהיטים. אין בעיה לגדל אותו עם ילדים קטנים או גדולים, אך כמו שציינו, יש לקחת בחשבון, הוא כלב שפועל הרבה פעמים על דעת עצמו, מבלי להתחשב בבעליו. כמו כן, יש לו נטייה להתבודד, למרות שהוא כלב משפחתי בעיקרון.

מצב בריאותי של הגזע

מדובר בגזע כלב מאוד בריא, מאוד חזק, וכפי שציינו, אין זה מפתיע אם תמצאו אותו משתולל גם בגיל מבוגר. עם זאת, ייתכן ויתמודד עם בעיות עיניים, בעיות אגן ושלד, אלרגיות ועוד.

טיפוח: איירדייל טרייר, נהנה גם מפרווה צפופה ועבה וגם מפרווה דקה וקצרה. יש צורך לטפח אותה על בסיס קבוע, גם בשביל שלא ינשיר הרבה שיער וגם בשביל שייהנה מפרווה יפה ונעימה. אין צורך לרחוץ אותו לעיתים תכופות, מאחר וזה לא מומלץ עבורו.

תזונה: יש לספק לו תזונה בריאה עם מרכיבים חיוניים, לפחות פעמיים ביום. תזונה בריאה תאפשר לו להוציא אנרגיות, וכן תשמור עליו מפני פגיעות בשיניים, ובעצמות.

פעילות גופנית: כאמור, מדובר על כלב מאוד אנרגטי, מאוד פעלתן, אשר זקוק לפעילויות גופניות שונות. חשוב לקחת אותו מספר פעמים ביום לטיולים, רצוי לקחת אותו לריצות, משחקים בפארק ובכלל לטיולים ארוכים בשטח.

אילוף כלבי איירדייל טרייר

מצד אחד, מדובר על כלב מאוד ידידותי, מאוד נאמן, מאוד סבלני, אשר מסתדר עם כל אחד. מצד שני, כמו שציינו, הוא מאוד עצמאי ופועל גם בלי לחכות לפקודות מאחרים. מעבר לכך, אחת התכונות הידועות שלו, יש לו זיכרון ארוך והוא זוכר כל מי שפגע בו אי פעם.

לכן, בשביל שתהליך החיברות שלו עם הסביבה יהיה איכותי וטוב, רצוי מאוד לאלף אותו מגיל צעיר, לעשות את זה בצורה חיובית ועקבית. האילוף גם יעזור לווסת טוב יותר את האנרגיה שלו בבית ובחוץ.

לסיכום – אם אתם מחפשים כלב ייחודי, אשר יכול לשמש בתור כלב שמירה, כלב עבודה, ויחד עם זאת, יאתגר אתכם לא מעט, אין ספק שאיירדייל טרייר, הוא הכלב הנכון בשבילכם.

כלב אירדייל טרייר Airedale Terrier

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן