כלב אפגני - מדריך הכלבים המלא

כלב אפגני

כל מי שייתקל בכלב אפגני, לא יתקשה לזהות אותו ולא יהיה לו קל לשכוח את המראה שלו. מדובר בכלב רוח עם מראה מיוחד שכולל פרווה ארוכה ומרשימה, אשר הרבה פעמים נותנת תחושה שמדובר בכלב זקן, גם אם מדובר בגור או בכלב צעיר.

להלן כלב אפגני – המדריך המלא:

גובה

61-74 ס"מ

תוחלת חיים

13-14 שנים

סוג

כלב משפחתי

משקל

20-30 ק"ג

תוכן עניינים

מקורותיו של כלב אפגני מגיעים מהרי אפגניסטן, שם הוא היה מלווה שבטים במסעות. על פי המקורות, מדובר באחד הגזעים העתיקים ביותר שיש, וישנן עדויות לקיומו כבר לפני אלפי שנים. כיום הוא משמש בתור כלב תצוגה ותערוכה.

מאפיינים של כלב אפגני

גובה: גובה ממוצע של כלב אפגני הוא 61-74 ס"מ.

משקל: משקל ממוצע של הכלב הוא 20-30 ק"ג.

תוחלת חיים: 13-14 שנה.

מבנה גוף: גוף צר וגובה, ראש וצוואר גבוהים ונחשב לאחד מגזעי הכלבים הגדולים, בעלי ראש ארוך וצר, עיניים כהות, ואוזניים ארוכות שמגיעות מעבר לפנים. יש להם מראה מאוד מרשים ומיוחד, והליכה אצילית.

פרווה: לכלבים אפגניים יש פרווה מאוד ארוכה ומרשימה. הסיבה לכך היא, שהפרווה שומרת עליהם מפני הקור של הרי אפגניסטן. סוג הפרווה של הכלב הוא היפואלרגני ולכן כלב זה הוא פופולארי בקרב אנשים הסובלים מאלרגיה.

צבעי הפרווה: חום, שחור, אפור, צבעים כהים לרוב.

תכונות אופי

למרות המראה המלכותי וההליכה האצילית, הרי שמדובר בכלבים מאוד ידידותיים, משעשעים, אשר אוהבים תשומת לב ונאמנים מאוד לבני המשפחה. בדרך כלל, הם נקשרים לבן משפחה אחד או שניים ומצייתים להם. מדובר בכלבים מאוד ביישנים, אשר ההתנהגות יכולה להשתנות, מרצון עז לשחק למצב של רבנות וחוסר רצון לציית לפקודות שונות.

גידול: רועה אפגני מתאים לגידול בדירה ובבית עם חצר, אך הוא לא מתאים לבית עם ילדים קטנים או חיות מחמד אחרות. הסיבה לכך היא, שהם מתקשים להתמודד עם רעשים ותנועות פתאומיות.

מצב בריאותי

כלבים אפגניים מתמודדים עם בעיות בעיניים, לב, וכן לא פעם יש להם פצעים בזנב. להבדיל מכלבים אחרים, בוודאי כלבים שגדלו בהרים, סף הכאב שלהם מאוד נמוך וכל פציעה יכול להיות בעייתית.

מעבר לבעיות שציינו, הרי שגורים אפגניים מתמודדים גם עם דלקות באוזניים, כולל קרדיות אוזניים.

תזונה: כלבים אפגניים עלולים לפתח אלרגיות לחלב וסוגי מזון שונים. לכן חשוב להקפיד על מזון מותאם ולספק להם אותו פעמיים ביום.

טיפוח: כלב אפגני נהנה משיער ארוך ומרשים כאמור, לכן יש צורך לסרק אותו באופן קבוע מדי שבוע. תהליך הסירוק יכול להיערך זמן רב וחייב להתבצע על ידי מברשת מתאימה. על מנת להקל עליכם ולתת לכלב את הטיפוח הנכון, מומלץ לפנות אל גורם מקצועי שיספר ויסרק אותו.

פעילות גופנית: כלב אפגני זקוק לפעילות יומית, רצוי בין שעה עד שעה ורבע. הפעילות צריכה להתבצע במקום מתוחם ולא במקום פתוח, כפי שציינו לא תמיד הם מצייתים לפקודות וכך הם לא יוכלו לברוח ויהיה ניתן להחזיר אותם בקלות. הפעילות הכרחית על מנת לחזק את השרירים שלהם, ולכן מומלץ לרוץ איתם.

כלבים אפגניים נוטים לרדוף אחרי חתולים ורכבים. לכן יש להקפיד שהם יהיו קשורים כל הזמן.

אילוף כלב אפגני

רועה אפגני הוא כלב חכם מאוד, הבעיה היא שהוא מאוד עצמאי ויש לו יכולת לסרב לבצע פקודות שונות. לכן, מומלץ לאלף אותו מגיל צעיר, באילוף עקבי ותקיף אך לא לנהוג כלפיו בכעס. רצוי שהאילוף יתבצע בעזרת מאלף מקצועי שמכיר סוג כזה של כלבים ואילף בעבר.

לסיכום: כלב אפגני הוא כלב מאוד מרשים במראה ובאופי שלו. כל מי שיבחר לאמץ כלב כזה, ללא ספק ירוויח חבר טוב ונאמן. טיפול נכון וסבלני, יהפוך את החוויה לייחודית ובלתי נשכחת.

כלב אפגני

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן