אפנפינצ'ר - מדריך הכלבים המלא

אפנפינצ'ר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג אפנפינצ'ר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב אפנפינצ'ר – המדריך המלא:

גובה

25-38 ס"מ

תוחלת חיים

12-14 שנים

סוג

כלבים קטנים, כלבים היפואלרגניים

משקל

3-4 ק"ג

תוכן עניינים

כלב אפנפיצ'ר, הוא כלב מאוד ייחודי, הן במראה והן בתכונות האופי הייחודיות שלו. קל מאוד לזהות אותו בשל כך וקשה מאוד שלא להבחין בו, בכל מקום בו הוא נמצא.

אפנפיצ'ר מגיעים במקור מאזור גרמניה וצרפת (עדויות ראשונות על קיומם אפשר למצוא כבר מהמאה ה-15-16), שם הם נפוצים עד היום, ועם השנים החלו לייבא אותם גם לארצות הברית ומדינות אחרות. מדובר בכלבי לוויה ששימשו את בעליהם לצרכים שונים.

מאפיינים של אפנפיצ'ר

גובה: גובה ממוצע של כלבי אפנפיצ'ר הוא 25-38 ס"מ.

משקל: משקל ממוצע של כלבי אפנפיצ'ר הוא 3-4 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-14 שנה.

מבנה גוף: לא במקרה ציינו שקשה מאוד לא להבחין בכלבי אפנפיצ'ר. מדובר על כלבים קטנים, פנים שמזכירות פנים של קופיף קטן, יש להם רעמת שיער פרועה אשר מסתירה את פניהם והם נוטים לייצר הבעות פנים שונות ומצחיקות.

פרווה: כאמור, יש להם רעמת שיער פרועה וארוכה, מאוד בולטת, כאשר השיער מסתיר את המצח, גבות וכן את העיניים השחורות שלהם. כלב זה נחשב ככלב שמתאים לאנשים עם אלרגיה בזכות סוג הפרווה שלו. 

צבעי פרווה: שחור, חום, אפור.

תכונות אופי

כלבי אפנפיצ'ר הם כלבים מאוד אנרגטיים, מלאי חיים, יש להם ביטחון עצמי גבוה, והם מאוד חמים ואוהבים. מדובר בכלבים נאמנים שמאוד אוהבים את בעליהם, ומצד שני מאוד קשה להם לאהוב אנשים זרים, והם אפילו מראים זאת בצורה גלויה ולעיתים אפילו בוטה.

למרות שהם כלבים מלאי חיים, הרי שהרבה פעמים יש להם מבט רציני, וכן, למרות החיבה העזה שהם חשים כלפי בעליהם, הרי שלא פעם הם מגלים מזג חם ועקשנות.

גידול: אפשר לגדל אותם בדירה וכן בבית פרטי עם גינה. אין שום בעיה לגדל אותם עם ילדים, כל עוד מחנכים אותם לא "להרגיז" אותם. חשוב שהם יעברו תהליך חיברות מסודר עם חיות מחמד אחרות וכן עם אנשים חדשים.

חשוב להדגיש, מדובר בכלבים שקשה להם להסתדר לבד הרבה זמן, וזה יכול לעורר אי נוחות, כגון בכי ונביחות. כמו כן, הם רגישים לקור ולכן אסור להשאיר אותם בחוץ באקלים קר.

מצב בריאותי

כלבי אפנפיצ'ר נחשבים לכלבים מאוד בריאים, חסונים, ויחד עם הזמן, חלקם מתמודדים עם בעיות גנטיות, כמו מחלות לב, בעיות בירכיים וכן בעיה בעצמות הגולגולת.

טיפוח: בגלל שיש להם רעמת שיער פרועה, חשוב לטפח ולסרק אותם לעיתים תכופות, על מנת שלא יווצרו קשרים בשיער. כמו כן, רצוי לספר אותם לעיתים תכופות אצל ספר מקצועי ולהשתמש בשמנים וחומרים איכותיים אחרים.

תזונה: יש לספק להם מזון יבש פעמיים ביום.

פעילות גופנית: מדובר בכלבים אנרגטיים ולכן חשוב לספק להם פעילות  גופנית על בסיס קבוע, רצוי במקום מתוחם שלא ירדפו אחרי חיות מחמד אחרות.

אילוף אפנפינצ'ר

מדובר בכלבים מאוד חכמים וכן עקשניים. לכן התהליך חייב להיות מאתגר, סבלני, נוקשה במידה ובעיקר חיוני. חשוב לאלף את הכלב מגיל צעיר בשביל שידע להשתלב בסביבה.

סיכום

מדובר בגזע מאוד חינני ומיוחד, כל מי שיאמץ כלב מסוג זה, ייהנה ממנו.

כלב אפנפינצ'ר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן