דוגו קאנריו - מדריך הכלבים המלא

דוגו קאנריו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג דוגו קאנריו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב פרסה קנריו – מדריך הכלבים המלא

גובה

56-65 ס"מ

תוחלת חיים

9-11 שנים

סוג

מסטיף

משקל

38-59 ק"ג

תוכן עניינים

דוגו קאנריו (Perro de Presa Canario) הוא כלב מסטיף שמקורו באיים הקנאריים. במקור הוא שימש לצורך קרבות כלבים וכן לצורך שמירה על העדר וצייד של חיות שונות.

אף על פי כן שקרבות אלו אינם מותרים כיום, הרי שהוא עדיין נחשב לכלב חזק, נמרץ ואימתני אשר יכול לאיים על גורמים שונים. לכן כל מי שבוחר לאמץ אותו, צריך לדעת כיצד לטפל בו, איך להתנהל איתו וכן מוטב שיעשה ביטוח כלבים צד ג', על מנת שיוכל להיעזר בפוליסה לצורך מימון עלויות, במקרים בהם הכלב פוגע, חס וחלילה, בנפש או רכוש.

מאפיינים של דוגו קנאריו

משקל:

משקל ממוצע של דוגו קנאריו זכר הוא 50-59 ק"ג.

משקל ממוצע של הנקבה הוא 38-50 ק"ג.

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 60-65 ס"מ.

גובה ממוצע של נקבה הוא 56-61 ס"מ.

תוחלת חיים: 9-11 שנים.

מבנה גוף: מבנה גוף בינוני, חסון וחזק, ארוך, מבנה ראש מרובע, לסתות חזקות.

פרווה: קצרה ונעימה.

צבעי פרווה: שחור, בז', מנומר.

תכונות אופי של דוגו קנאריו

כאמור, מדובר בכלב מאוד נמרץ, מאוד חזק, מבנה הגוף והמראה שלו מרתיעים אך יחד עם זאת, הוא כלב רגוע כל עוד לא מרגיזים אותו ולא חודרים לטריטוריה שלו. הוא נוהג לשמור ולגונן על הטריטוריה ועל הרכוש שלו ושל בני ביתו בצורה מאוד קפדנית. הוא מאוד עירני, יציב, נחשב לכלב מעט מרוחק ובעל התנהגות אצילית.

גידול: דוגו קנאריו הוא כלב שיכול להסתדר נהדר בבית ובפרט עם ילדים. אומנם הוא מרתיע ונחשב לכלב חזק ונמרץ, אך הוא מאוד אוהב את בני משפחתו, צייתן וממושמע, נוהג לגונן ולשמור עליהם. הוא מאוד אוהב את ילדים ומסתדר איתם בכל גיל. ההתנהגות שלו איתם שונה מהותית מההתנהגות שלו עם זרים ובפרט עם אנשים שמבקשים לפלוש לחווה או לבית.

מצב בריאותי של הגזע

דוגו קנאריו, כפי שציינו, הוא כלב מאוד חזק ונמרץ. למרות שתוחלת החיים שלו יחסית קצרה, אזי שהוא נחשב לכלב בריא שאיננו מתמודד עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן. זו גם אחת הסיבות שהוא נחשב לכלב עבודה מאוד איכותי.

טיפוח: מאחר ומדובר בכלב עם שכבת פרווה מאוד צרה, אזי שאין צורך לעבוד הרבה על הטיפוח שלו. השיער שלו לא נושר באופן משמעותי וכל מה שנדרש זה להבריש אותה מעת לעת.

תזונה: על מנת להימנע מהשמנת יתר, חשוב מאוד לספק לו מזון בריא המכיל את כל המרכיבים החיוניים עבורו. יש לספק לו מזון פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כאמור, מדובר בכלב מאוד נמרץ אשר זקוק לטיולים ארוכים פעם ביום. אפשר לקחת אותו להליכות, ריצות ארוכות, וכן למשחקים בשטח. הוא זקוק לכך בשביל שיוכל לפרוק אנרגיה, אחרת הוא עלול להוציא אותה בבית על חפצים ורהיטים. בזמן הטיול חשוב מאוד להדגיש ולהראות לכלב, שהבעלים הוא האלפא הדומיננטי, אחרת הכלב עלול להשתלט ולהביא את ההתנהגות השתלטנית שלו גם אל הבית.

אילוף כלבי פרסה קנריו

תהליך האילוף הוא חשוב, שכן אחרת הכלב לא ידע כיצד להסתדר עם הסביבה, לא ידע כיצד להתנהג בבית ועלול להרוס דברים. האילוף חייב להתבצע אצל גורם מקצועי מוסמך, תוך כדי הקפדה על פידבקים חיוביים. חשוב לציין, על מנת שהתהליך יצליח, רצוי מאוד שהבעלים יגדל קודם לכן כלבים אחרים וידע איך להתנהג איתם. כמו כן, חשוב להקפיד על חזרות של כל התרגילים הנלמדים באילוף, גם בבית.

לסיכום, כלב דוגו קנאריו, הוא כלב מאוד מיוחד. מצד אחד המראה שלו מרתיע, מצד שני, אם מתנהלים איתו בצורה נכונה, מגלים שההתנהגות שלו מאוד חיננית וחביבה. כאמור, על מנת שהבעלים לא ימצא את עצמו מתמודד עם תשלומי פיצויים גבוהים בגין תביעות על נזקים שהכלב גרם, מומלץ מאוד לרכוש ביטוח צד ג' לכל מקרה שעלול להתרחש.

דוגו קאנריו (Perro de Presa Canario)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
דילוג לתוכן