עמותת צער בעלי חיים

צער בעלי חיים, היא אחת העמותות הגדולות והוותיקות בישראל בכל מה שקשור להצלת בעלי חיים ובפרט כלבים וחתולים. העמותה פועלת למען קידום זכויות ורווחת בעלי החיים, ומניעת צער וסבל.

אגודת צער בעלי חיים – כל מה שצריך לדעת:

תוכן עניינים

צער בעלי חיים - פרטי קשר ומידע כללי

בין אם זה דרך איסוף, קליטת בעלי חיים נטושים, מציאת בתים מאמצים ומשפחות אומנות, שירותי פנסיון, מרפאה וטרינרית וכן מחלקת חינוך שפועלת בקרב בתי ספר ומוסדות אחרים. העמותה מפעילה גם מחלקה משפטית אשר מטרתה לקדם חקיקה למען בעלי חיים ולטפל בתלונות שונות בתחום ופועלת לרווחת בעלי החיים בישראל ונחשבת מהגדולות בעמותות להצלת בעלי החיים בישראל.

להלן פרטי הקשר של העמותה:

מידע על העמותה

עמותת צער בעלי חיים הוקמה בשנת 1927 ועל כן היא העמותה הוותיקה ביותר בישראל בתחום של רווחת בעלי חיים וזכויותיהם. מטרתה העיקרית של העמותה היא למניעת צער וסבל בקרב בעלי חיים, בפרט כלבים וחתולים.

במהלך השנים קידמה העמותה חוקים רבים למען כלבים וחתולים וחיות אחרות, הקימה בתי מחסה לחיות נטושים בכל רחבי הארץ, פעלה במוסדות חינוך ומוסדות אחרים למען העלאת המודעות לטיפול נכון בבעלי חיות והגנה על כלבים וחיילים נטושים, וכן ערכה אירועים שונים בשיתוף רשויות מקומיות וכן בשיתוף הממשלה.

האגודה פועלת ללא כוונת רווח (מלכ"ר) ומנוהלת על ידי מתנדבים בכל רחבי הארץ. לעמותה יש סניפים בערים שונות, וכל מי שרוצה להתנדב, לעזור או לאמץ כלב/חתול, יכול לפנות אל צער בעלי חיים תל אביב או צער בעלי חיים פתח תקווה, חולון או במקומות אחרים בהם העמותה פועלת.

מה הם תחומי העיסוק של העמותה?

מדיניות העמותה היא, ששעריה פתוחים בכל שעה לכל בעל חיים אשר זקוק למקלט והגנה. כמו כן, העמותה יודעת להתאים לכל כלב או חתול משפחה מאמצת, באמצעות הליך "אימוץ אחראי" אשר נועד לחבר בין חיית המשפחה למשפחה שמבקשת לאמץ אותו. כך זוכים הכלבים והחתולים לבית אוהב וחם, והמשפחה נהנית מחיית מחמד אהוב.

העמותה מפעילה כאמור מספר מחלקות ופעילויות:

צער בעלי חיים

מחלקה שמטרתה לאסוף ולקלוט בעלי חיים נטושים או בעלי חיים שעברו התעללות. העמותה פועלת במישור זה בשיתוף פעולה עם הרשויות וכן עם אזרחים פרטיים אשר מתריעים בנושא.

פנסיון לכלבים, בתי מחסה אשר קולטים את בעלי החיים ומטפלים בהם, עוזרים להם להחלים ושם הם נשארים עד אשר הם מאומצים על ידי אזרחים. העמותה מפעילה כאמור, בתי מחסה ומקלט במקומות שונים ברחבי הארץ. בין היתר ניתן למצוא בתים של צער בעלי חיים בתל אביב, באר שבע, חולון, רמת גן, פתח תקווה ומקומות נוספים ברחבי הארץ.

מחלקה וטרינרית – שכוללת אנשי מקצוע ומטרתם לעזור לבעלי חיים אשר עברו התעללות, נפצעו או חלו והגיעו אל העמותה. חשוב לציין הווטרינרים מטפלים אך ורק בבעלי חיים שהגיעו אל העמותה ולא בכל בעל חיים.

מחלקת אימוץ – מטרתה גם לעודד אימוץ של כלבים וחתולים וגם לחבר בין משפחות מאמצות לבעלי חיים אשר מועמדים לאימוץ. כל כלב או חתול אשר מועמדים לאימוץ, עוברים עיקור או סירוס, מקבלים חיסונים בהתאם, והמשפחה המאמצת מקבלת פירוט מלא, ככל הניתן, על ההיסטוריה שלהם וכן הסבר מלא כיצד לטפל בהם.

האגודה מאפשרת להגיע אל הסניפים השונים שלה במהלך השבוע, בימים קבועים א-ה (10:00-17:30), שישי (8:00-12:30), שבת (11:00-13:00). ולקבל מידע מלא על תהליך האימוץ וכן לבקר את הכלבים והחתולים במקום. ניתן גם להתעניין בהם דרך אתר העמותה באינטרנט.

מחלקת חינוך – המחלקה פועלת בבתי ספר, מוסדות ציבור, חברות פרטיות, רשויות מקומיות ובכל מקום אליו מזמינים את אנשי העמותה בשביל להרצות ולהסביר את חשיבות הטיפול בבעלי חיים, מניעת התעללות והזנחה, והעלאת המודעות בנושא. המחלקה גם מבצעת קמפיינים בנושא, ימי עיון, אירועים עם גורמים רשמיים ועוד.

מחלקה זו גם מגייסת מתנדבים לעמותה. התנדבות בצער בעלי חיים, יכולה להיחשב במסגרת פרויקטיים חברתיים וחינוכיים, במוסדות חינוך שונים.

מחלקת תרומות – מחלקה עורכת גיוס תרומות לעמותה. כל התרומות מיועדות לטיפול בכלבים וחתולים אשר מגיעים אל מוסדותיה.

צער בעלי חיים – היכן העמותה פועלת

הסניף הראשי של העמותה נמצא בתל אביב, אך היא מפעילה כאמור גם סניפים ברמת גן, חולון, פתח תקווה, באר שבע ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. 

לסיכום: עמותה זו היא אחת העמותות החשובות ביותר בישראל בכל מה שקשור לטיפול בכלבים וחתולים נטושים, ויש לה חלק משמעותי בהעלאת המודעות למניעת התעללות והזנחה בתקשורת ובציבוריות הישראלית.

כל מי שמעוניין לאמץ כלב או חתול, יכול למצוא כאן מגוון רחב של כלבים וחתולים שלא שפר עליהם מזלם ולהציע להם בית חם ואוהב. בתהליך מסודר ומאורגן אשר מתבצע על ידי אנשי העמותה, אחרי טיפול מסור שניתן על ידם. 

עמותת צער בעלי חיים
תחומי המומחיות שלנו:
ביטוח כלבים
ביטוח סוסים
ביטוח חתולים
עקבו אחרינו:

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים

קבלו הצעה מייידית לביטוח סוסים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

מין הסוס:
ביטוח סוסים

קבלו הצעה מייידית לביטוח חתולים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח חתולים
דילוג לתוכן